Kontakt: info
Hemsidan:
webmaster
Antal besökare
sedan 2000-05-18:
22997

Resultat 2000

2000-01-19 Stockholms Diplomserie
Arr: Djurgårdens IF; Plats: Klubblokalen, Agnegatan 36

48 kg Karl Sedin, DIF - Daniel Rosén, Narva; W 21-19
54 kg Pavel Reinholds, DIF - Valentin Demetri, Tensta BK; W (27+)-27
60 kg Samy Gungal, DIF - David Kylén, Roslagsbjörnen; W 25-21
67 kg Rouand Hage, DIF - Billy Norum, Sollentuna International; W 15-14

2000-01-22/23 Masen Cup
Arr: BK Masen; Plats: Maserhallen, Borlänge

22 63,5 kg Rateb Noori, DIF - Robert Edvardsson, BK Masen; W AB
23 63,5 kg Rateb Noori, DIF - Mosa Sayed, Upsala IF; L 0-3

2000-01-29/30 KP-Cup
Arr: Upsala IF; Plats: Heidenstamsskolan, Uppsala

29 63,5 kg Rateb Noori, DIF - Mosa Sayed, Upsala IF; L 0-3

2000-01-30 Klubbtävling
Arr: BK Dalen; Plats: Samlingslokalen, Dalens Centrum

Dip 48 kg Karl Sedin, DIF - Abdul Kadir, Dalen; L 27-28
57 kg Pavel Reinholds, DIF - Rory Rorberg, Timrå; W 3-0

2000-02-09 Stockholms Diplomserie
Arr: BK Örnen; Plats: Klubblokalen, Östgötagatan

45 kg Karl Sedin, DIF - Lamin Dibba, BK Dalen; L 23-(23+)
71 kg Theodor Mouratidis, DIF - Shan Mahmoud, BK Dalen; W 23-18

2000-02-14 Klubbtävling
Arr: Haninge BK; Plats: Klubblokalen, Brandbergens Centrum

57 kg Pavel Reinholds, DIF - Kim Andersson, Roslagsbjörnen; L 0-3
67 kg Faiz Wahid, DIF - Zachrias Jawo, Linnéa; L 0-3

2000-02-17/18/19/20 Svenska Mästerskapen
Arr: Svenska Boxningsförbundet; Plats: Lisebergshallen, Göteborg

17 60 kg Rateb Noori, DIF - Mikael Andersson, Ystad; W 14-3
18 60 kg Rateb Noori, DIF - Vesa Kuosko, Angered; W 9-3
19 60 kg Rateb Noori, DIF - Gio Garcia, UIF; W 9-9 (44-36)
20 60 kg Rateb Noori, DIF - John H Larbi, Angered; L 5-7 (final)

2000-03-08 Stockholms Diplomserie
Arr: IF Linnéa; Plats: Klubblokalen, S:t Paulsgatan

45 kg Karl Sedin, DIF - Gabriel Garcia, BK Dalen; L 27-29

2000-03-11/12 Bronco Cup
Arr: Djurgårdens IF & Stockholms AIF; Plats: Klubblokalen, Agnegatan 36

57 kg Pavel Reinholds, DIF - Poyra Andersson, Visby; L AB 2
71 kg Theodor Mouratidis, DIF - Abdullah Muhammed, BK Dalen; L 0-3
75 kg Patrik Selin, DIF - Babacar Kamara, AIF; L 0-3

2000-04-01 Klubbgala
Arr: Nyköpings BS; Plats: Sporthallen, Nyköping

57 kg Pavel Reinholds, DIF - Daniel Aggerman, NBK Akilles; W RSC 3

2000-04-08 Klubbtävling
Arr: BK Dalen; Plats: Samlingslokalen, Dalens Centrum

57 kg Pavel Reinholds, DIF - Valentin Demetri, Tensta BK; W 3-0

2000-04-07/08/09 GeeBee Tournament
Arr: Finska Boxningsförbundet; Plats: Helsingfors, Finland

07 60 kg Rateb Noori, Sverige (DIF) - Joan Beljajev, Estland; W DQ 4
08 60 kg Rateb Noori, Sverige (DIF) - Askar Sarsenbajev, Finland; L 2-4

2000-04-21 Las Vegas Night
Arr: TiFa; Plats: Rosers Salonger, Skara

60 kg Rateb Noori, DIF - Askar Sarsenbajev, Finland; L 0-3

2000-04-22/23 Mellansvenska Mästerskapen
Arr: Djurgårdens IF & Stockholms AIF; Plats: Träningslokalen, Agnegatan 36

71 kg Theodor Mouratidis, DIF - Christoffer Nzumba, Upsala IF; W 3-0

2000-12-10 Luciaboxning
Arr: Djurgårdens IF; Plats: Träningslokalen, Agnegatan 36

57 kg Claudia Davids, DIF - Karin Johansson, Amazonas BK; EXH

Äldre resultat


websnabben